03.03.2014

ריבוי חוקי העבודה והדרישות ממעסיקים קטנים ללא כל השתתפות ממשלתית מהווה נטל כבד מאוד על כלל המעסיקים הקטנים והבינוניים. בשבוע שחלף ניסו להעביר בכנסת עוד חיוב על המעסיקים: הצעה שמעסיקים ישלמו לעובד שייעדר מעבודתו לצורך ליווי של בת זוגו לבדיקות וטיפולי הריון. (כיום מעסיק מממן מכיסו 40 שעות היעדרות לצורך בדיקות של כל אישה עובדת בהריון) יו"ר הוועדה, ח"כ כץ מהליכוד דחה את ההצעה ואמר: "הממשלה לארג'ית על חשבון המעסיקים"

פורסם כי:

"יו"ר הוועדה ח"כ כץ החליט שלא להעלות את ההצעה במחאה על כך שהממשלה משיתה על המעסיקים את מימון החוק: "אם המטרה ראויה, שהממשלה תתכבד ותממן בעצמה את ההוצאות"

ח"כ חיים כץ (הליכוד), החליט שלא לקיים הצבעה לקריאה ראשונה על הצעת החוק של ח"כ תמר זנדברג (מרצ), שלפיה עובד יהיה רשאי לנצל עד 13 ימי מחלה וחופשה לצורך ליווי בת זוג הזוג לבדיקות וטיפולי היריון, הלידה והימים שלאחריה.

ח"כ כץ הודיע כי הוא מסרב לעמדת הממשלה שתמכה בהצעת החוק אך משיתה על המעסיקים את מימונו. הוא הודיע כי הצבעה על הצעת החוק תתקיים רק לאחר דין ודברים מול ארגוני המעסיקים.

כץ הדגיש כי "אין לחשוד בי בהתנגדות לזכויות ורווחת העובד, אבל המדינה, שבאמצעות שריה הודיעה על תמיכה בהצעת החוק, שוב לארג'ית על חשבון המעסיקים, ומשיתה עליהם בהצעת חוק זו את תשלום דמי המחלה שישולמו לעובד. אם המדינה רואה את המטרה כראויה, והיא אכן ראויה, שתתכבד ותממן בעצמה את ההוצאות".

ח"כ מיקי רוזנטל (העבודה) הצטרף לקריאה זו, וכינה את הדרישה מהמעסיקים לשאת בהוצאות דמי המחלה "חמורה מאוד".

מנהלת המחלקה לדיני עבודה באיגוד לשכות המסחר, עו"ד סיגל סודאי קבלה: "מדוע מאלצים את המעסיק להתמודד עם היעדרות העובד וגם לשלם לו? מדוע לא מסייגים את הזכאות לניצול ימי מחלה של הגבר רק במקרי בדיקות וטיפולים של היריון בסיכון, כפי שקיים כיום בחוק? הצעת החוק הנוכחית מאפשרת לכל עובד לנצל יום מחלה בכל בדיקה שעוברת בת זוגו".

לסיכום נציין כי אנו כמובן בעד רווחתו של העובד ורווחתו היא רווחתנו אך אין סוף לנטל שמושת על המעסיקים וללא מי שיגן על המעסיקים בוודאי ובוודאי שהנפגעים הראשוניים הם ציבור השכירים היקר.